Eron Plus (Tabletki-na-erekcje)

L-Arginina (kwas 2-amino 5-guanidynowalerianowy) jest aminokwasem endogennym, czyli takim, który organizm człowieka może sam syntetyzować z innych związków. Wydawałoby się więc, że nie ma potrzeby dostarczania jej z pożywieniem, niestety z upływem czasu zdolność ta zdecydowanie maleje, narażając nas na niedobory tego aminokwasu, co zakłóca równowagę wewnętrzną organizmu. Oznacza to, że musimy uzupełniać jej poziom suplementacją tak, aby zapewnić prawidłowe działanie wielu układów i funkcji organizmu. Arginina ma fundamentalne znaczenie w tzw. cyklu mocznikowym, w którym usuwane są toksycznego produkty przemiany materii, w tym amoniak.

Jest niezbędna w produkcji tlenku azotu (NO), zwanego przez naukowców „cząsteczką życia”. Zaburzenia w produkcji NO prowadzą do wielu chorób (nadciśnienie tętnicze, miażdżyca itp.), ponieważ reguluje on ciśnienie tętnicze krwi, napięcie naczyń krwionośnych i lokalny przepływ krwi, wpływa na przewód pokarmowy, pamięć i wiele mechanizmów immunologicznych. Znany, światowej sławy naukowiec prof. Tadeusz Maliński z Oakland University USA uważa, że „bez tlenu człowiek nie jest w stanie żyć, jednak bez jego dopływu serce będzie biło jeszcze przez 3–4 minuty. Ale bez zaopatrzenia w tlenek azotu serce może uderzyć zaledwie kilkanaście razy”. W sumie jest on główną dominantą odpowiedzialną za kondycję układu sercowo – naczyniowego.

Cząsteczki tlenku azotu są wytwarzane przez komórki, które wyścielają naczynia krwionośne, co prowadzi do rozkurczu mięśni gładkich, dzięki temu zaś rozszerzają się naczynia krwionośne a tym samym zwiększa się ilość przepływającej krwi. Tlenek azotu jest, bez wątpienia, jednym z najważniejszych, a może nawet i najważniejszym z neuroprzekaźników seksualnych bo determinuje ukrwienie narządów płciowych. A wiadomo – im lepsze ukrwienie tym większa wrażliwość na bodźce i stymulację, głębsze i pełniejsze doznania płynące z seksu, u mężczyzn dodatkowo odpowiada za erekcję. Z tego względu L-arginina ma zastosowanie w suplementach z kategorii potencja / erekcja, wchodząc w skład wielu produktów takich jak tabletki na erekcję np. Eron Plus.

Wielu mężczyzn (wg szacunków około 40 proc.) miewa przejściowe problemy ze wzwodem czy w ogóle ze spadkiem libido, wynikające ze zmęczenia i stresu. L-arginina jest odpowiedzią na te kłopoty, także w przypadku kobiet – u płci pięknej nie tylko zwiększa chęć na seks ale i podnosi satysfakcję ze współżycia. Badania wykazały, że arginina potrzebna do produkcji spermy, podnosi liczbę plemników i nasila ich ruchliwość. L-arginina polecana jest sportowcom i wszystkim tym, którzy pragną zwiększyć masę mięśniową, wzmocnić ją i zmniejszyć ilość tłuszczu, oprócz tego aminokwas ten zmniejsza ryzyko infekcji po zabiegach chirurgicznych, przyśpiesza regenerację tkanek i syntezę kolagenu, utrzymuje układ odpornościowy w dobrej formie.