Pitts Lorentzen (nailslope20)

شرکت بازرگانی شهرآهن ، در پی سال ها تجربه و صادرات عملیاتی مقاطع آهن و فولاد به کشورهای عراق ، ترکیه ، قطر ، گرجستان ، ارمنستان ، ترکمنستان ، کویت ، عمان ، افغانستان ، پاکستان ، قبرس شمالی ، سوریه و ... توانسته است در حمایت از تولیدکنندگان نامی و پرتلاش کشور، بستر مناسبی برای عرضه مستقیم و بی واسطه محصولاد فولادی در کشورهای هدف ایجاد نماید. این مهم، امروزه با حمایت دولت و مشوق های صادراتی تسهیل گشته و رو به فزونی می باشد. مجموعه بازرگانی شهرآهن، این فرصت را غنیمت می شمارد تا تولیدکنندگان فولاد کشور اعم از میلگرد ، تیرآهن ، ورق گالوانیزه ، ورق سیاه ، نبشی ، ناودانی ، لوله گالوانیزه ، قوطی و پروفیل ، شمش و اسلب را در بازار جهانی معرفی نماید و همچنین کشورهای متعدد دیگری را بر پایه تجربیات خود، در جامعه هدف قرار داده و عرضه مقاطع فولادی کشور ایران را جهانی نماید که از مهمترین اهداف دپارتمان صادرات و بازرگانی مجموعه بزرگ شهرآهن در حوزه صادرات آهن از جمله صادرات میلگرد است.

ناودانی صادراتی

صادرات ناودانی در زمان حال که با رکود داخلی مواجه هستیم، روزنه امیدی برای تولیدکنندگان این محصول می باشد چرا که تجار خارجی در کشرهای افغانستان، عراق ، پاکستان و تمامی کشورهای همسایه به جز ترکیه که تولیدات داخلی دارند، خواهان ناودانی صادراتی ایران هستند. واردات ناودانی به میزان زیادی کاهش یافته است و تولیدات داخلی جوابگوی نیاز هستند ولی هنوز هم واردات در مقابل صادرات وجود دارد به این صورت که در مقابل شمش آهن وارداتی، نبشی و ناودانی صادر و درواقع تهاتر می گردد. قیمت تیرآهن خصوص واردات ناودانی نیز، بیشتر سایزهای 18 به بالا یا همان ناودانی صنعتی یا سنگین که ایران هنوز به تکنولوژی تولید آن دست نیافته است، اقدام می نماید. صادرات ناودانی در فروردین سال 98 نسبت به سال 97 افت چشمگیری داشته است و به میزان کمتر از هزار تن رسیده است. کاهش شدید صادرات در آغاز سال 98 را می توان تشدید تحریم ها و مهمتر از آن محدودیت های داخلی جهت صادرات دانست که طبق گزارشات کارشناسان شهرآهن، حدود 2 هفته هیچ مبادله کالایی از مرزها جهت تنظیم قوانین صادراتی صورت نمی گرفت. عمده صادرات ناودانی به کشورهای منطقه بویژه عراق ارسال می گردد . اما کشورهای دیگر از جمله چین، امارات، ترکیه، اندونزی، تایلند، افغانستان، عمان، مصر و هند به ترتیب بیشترین جذب محصولات فولادی بویژه ناودانی صادراتی را از ایران داشته اند.

صادرات ناودانی به عنوان یکی از پرتقاضاترین محصول فولادی از یک طرف، و از طرف دیگر نوسانات دلار و ارز ، قوانین لحظه ای گمرک و ... مشکلات خاص خود را ایجاد نموده است که نیاز به کارشناسان متخصص و مجرب در این زمینه دارد. شهرآهن این نوید را به شما می دهد که کارشناسان مجرب خود را با آگاهی و دانش کافی در تمامی امور صادرات و چالش های آن، با شما همراه سازد و تضمین می کند تا مسیر آسان و ایمنی را پیشرو داشته باشید.